• Blog

Evropský problém zdá se býti jen jeden

Vážení partneři,

minulý týden jsem absolvoval cestu do Německa a shodou okolností se s rodinou pohyboval ve čtvrtek v Mnichově

 

, kde proběhla vražda několika nevinných lidí šíleným člověkem. To jsem se ovšem dozvěděl až v Čechách, takže mě v Německu zaujalo něco jiného. Projeli jsme tam asi 700 kilometrů s jediným zpožděním, které netrvalo více než dvacet minut. Když někde probíhala rekonstrukce dálnice, což se stalo asi na deseti místech, hledali jsme s manželkou na staveništi pracovníky, kteří by nepracovali. Marně. Každý bagr měl svého bagristu, každý nákladní vůz svého řidiče, každá sbíječka svého pracovníka. Na několika místech byly podél dálnice rozmístěny přenosné lampy, aby bylo možné pracovat v noci.

O víkendu cestou zpět přejedeme dálnici a za Plzní konec. 50 minut popojíždění v jednomu pruhu, odhadem tak 10 kilometrů, kdy jsme marně vyhlíželi v neprůjezdném pásu nějaké pracovníky. Dočkali jsme se v závěru uzavírky a pochopili smysl uzavírky. Odstraňovalo se totiž dočasné značení žlutou páskou v počtu tří vozidel a pěti pracovníků, toho času dvou pracujících.

Po návratu, ať navštívím jakýkoliv webový informační portál, všude jen články o masakru v Mnichově. Samozřejmě je to obrovská tragédie. Samozřejmě je uprchlická krize složitým problémem Evropy (nechápu, proč tato dvě témata v článcích splývají). Avšak mediální masáž a bulvarizace celého internetového prostředí je nešťastná a předhazovaná kolektivní vina je alarmující, podobně to začínalo u Hitlera nebo Stalina. Pravdou je, že média moc dobře ví, co se nejvíc prodává a podle toho svým produktem svého zákazníka krmí. Jen bych rád připomněl, že v nedávné minulosti vraždil v Uherském Brodě náš občan, žádný uprchlík. Vrah z Mnichova se narodil v Německu, ale ano, je synem přistěhovalců, takže mají všichni jasno.

Za poslední měsíce mám pocit, že v Evropě je kromě blahobytu a míru, každý rodilý Evropan ten nejryzejší charakter s vysokou mírou inteligence. Naopak, každý člověk který je odjinud je viník, blbec, nemakačenko a terorista. Že se třeba již narodil v Evropě? Ale jděte, je vinen i za své rodiče. Je pro mě záhadou proč u nás, v Německu, dokonce i ve Švédsku máme vězení, která jsou dlouhodobě z vysokého procenta obsazena bez ohledu na uprchlíky. Takže pár statistických údajů. V České republice je vývoj vražd za posledních 10 let následující – 231, 196, 202, 181, 173, 173,188, 182, 160 a 155 v roce 2015. Suma sumárum jedna vražda každý druhý den. V Německu bylo v roce 2015 zaznamenáno 6,3 milionu trestných činů a 2.116 vražd. Každý den je tedy v Německu zavražděno skoro 6 lidí. Kde jsou média? Proč nemáme každý den podrobný přehled všech vražd? Že by vražda Evropana Evropanem nebyla pro publikum zajímavá?

Mimochodem, věděli jste, že třeba otec legendárního tenisty Andre Agassiho byl přistěhovalec z Íránu? Že rodiče geniálního Steva Jobse byli americká studentka a syrský student, kteří ho dali k adopci? A až dorostou čtyři dcery asi nejlepšího tenisty historie Švýcara Federera a jeho slovenské manželky Mirky? Mají se cítit Švýcarkami nebo Slovenkami? Poradí jim někdo?

Jiří Janouš

J.A.CLEAN spol. s r.o.

Joomla SEF URLs by Artio
  • J. A. CLEAN spol. s r.o.
  • Pavlovice 88 (u Vlašimi)
  • +420 602 694 934
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • IČ: 24736554
  • DIČ: CZ24736554
  • Datová schránka: t63ugk8.

J. A. CLEAN spol. s r.o. - Copyright © 2018 - created in Zlin by Weboo | Online marketing a tvorba webových stránek


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.