• Blog

Je výstavba o cihlách?

Je výstavba sídla o cihlách nebo výborné komunikaci? ….. Ne, to není správně položená otázka.

Lepší by bylo se ptát „Jsou na stavbě důležitější cihly nebo správná komunikace?“ …. Ani to se mi nelíbí, takže jinak. Obejde se stavba bez cihel a komunikace zúčastněných stran? Na tuto otázku už není těžké odpovědět.

 

Bez cihel a betonu asi stavbu nevybudujete. Ale bez výborné vzájemné komunikace architekta, objednatele, dozoru a stavební firmy rozhodně nepostavíte něco, co by Vás ve výsledku nadchlo.  Začátkem července jsme začali výstavbu našeho nového sídla v Pavlovicích a průběh výstavby mě utvrzuje, že bez efektivní komunikace nemůže fungovat zhola nic. Při výběru stavební firmy jsme vybírali z finálních třech adeptů a vítězem se nestal ten, kdo předložil nejlepší „čísla“. Vybrali jsme společnost, kde se nám právě komunikace vedení jevila jako jejich výrazně silná stránka. Člověk získal pocit „ano, s těmito lidmi chci spolupracovat“.  Nebylo to tedy o společnosti, ale o konkrétních lidech.

 

Fakta se někdy perou s emocemi, ale co když jsou nabídky, fakta a číselné srovnání na podobné úrovni? Podle čeho se nakonec rozhodnout? Jednoznačně podle emocí.  

 

Před měsícem jsme oslovili dvě interiérové architektky, aby nám předložili nabídku na zpracování interiéru. S první dámou by zcela jistě probíhala profesionální spolupráce, ale lidsky to zkrátka neklapalo. Nedá se to přesně popsat, ale něco bylo už na začátku špatně. Pak přijela druhá oslovená architektka a mně i manželce bylo po prvních minutách jasno, tak s tímto člověkem to bude fungovat i po osobní stránce. Mezilidská chemie zafungovala a žádná cenové porovnávání již neprobíhala. Vítěz byl znám dřív, než předložil cenovou nabídku…… Řekněte sami, nebudete raději spolupracovat s někým, kdo Vám je sympatický, evidentně je nastavený na podobnou vlnu a s kým byste šli rádi jen tak na kafe? Až moc často používáme ve slovníku slova dodavatel a odběratel. Říkejme raději partner a partner, zní to vážně mnohem líp.

 

Přeji Vám, abyste těchto lidí potkávali co nejvíce.

 

 

Jiří Janouš, jednatel společnosti

 

{module vystavba}

 

Joomla SEF URLs by Artio
  • J. A. CLEAN spol. s r.o.
  • Pavlovice 88 (u Vlašimi)
  • +420 602 694 934
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • IČ: 24736554
  • DIČ: CZ24736554
  • Datová schránka: t63ugk8.

J. A. CLEAN spol. s r.o. - Copyright © 2018 - created in Zlin by Weboo | Online marketing a tvorba webových stránek


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.