Skip to main content

400 dnů, hodně nebo málo?

27. říjen 2021

Je to 400 dnů, co jsme v JAC začali provádět rozsáhlé změny. Procesní, personální, strategické i operativní. Proč něco měnit?
Někdy je dobré si uvědomit své limity a obrátit se na zkušenější borce. Chybami se člověk sice učí, ale nejlepší je poučit se z chyb jiných. Zatím můžete ladit svůj „mindset“.

Společnost se postupně blíží obratu 100 milionů korun ročně, vše se opticky jeví velmi dobře (i když dost věcí objektivně v pořádku není). Proč tedy něco měnit?
Protože dotáhnout společnost do naší současné fáze je disciplína „Krajský přebor“. Nezvládne to každá společnost, ale není to nic nedosažitelného. Při troše štěstí, píli a nadšení sem dokážete postoupit i s mančaftem z okresního přeboru.

Fáze č. 1: Vysvětlíte lidem, že firma poroste a musí být řízena jinak. Začnete všem měřit. Ode všech chcete zlepšování procesů, ale místo JAK, posloucháte neustále PROČ. Lidé mají najednou mnohem více skládat účty. Účty svojí práce, výsledků a zodpovědnosti. Začnete u některých narážet na zeď… Zvyk je železná košile… Ve firmě proběhnou dost zásadní personální změny a někdy není rozchod příjemný. A možná ani fér.
Fáze č. 2: Po čase pochopíte, že obě strany měly svou pravdu. Vy chcete hrát první ligu, ale na to musíte mít správné hráče, kteří navíc respektují firemní strategii. Některým vyhovoval krajský přebor. a měli za to, že je to finální a správný stav. Cítili se tam komfortně a není na tom nic špatného.

Máme teď ve firmě několik hráčů první ligy. Patří do ní profesně i lidsky. Ostatní trénují, aby se na tuto úroveň také dostali a nejdůležitější je chuť, tu vidím všude kolem sebe. Ne vše se samozřejmě daří jako v americkém filmu, ale o tom podnikání přece je!
Poslední dobou zažíváme čistou podnikatelskou radost. Více než rok práce, která měla a má smysl. Měla by nám umožnit postoupit do vysněných soutěží. Chceme hrát první ligu… Evropská Liga mistrů? O tom až za pár let…..Když totiž nemáte myšlení první ligy, zůstane vždy u krajského přeboru.

„Skoč…. křídla roztáhneš cestou.“

Jiří Janouš, CEO

J. A. CLEAN spol. s r.o.

Pavlovice 88 (u Vlašimi)
+420 725 446 692
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pobočka Brno
Zábrdovická 872/9, 615 00 Brno - Židenice

IČ: 24736554
DIČ: CZ24736554
Datová schránka: t63ugk8.