Skip to main content

Kam kráčí značení podlah? Nové trendy v podlahovém značení zazněly na JACademii

15. březen 2023

Kam kráčí značení podlah? Dříve si mnoho firem dělalo značení podlah vlastními silami. Dnes je situace jiná, značení si svépomocí dělá málokdo. Značení se aplikuje ručně nebo strojově, strojové značení se vyplácí od tisíce metrů čtverečních v jedné barvě. Aktuálně firma atestuje nové technologie, zatím je blíže nemůže představit. Jedním z trendů je tlak na rychlost realizací.

Časté chyby ve značení

Prezentovány byly časté chyby, se kterými se J. A. Clean setkává. Jednou z nich je aplikace nevhodných pásek, kdy firma chce dočasně vyznačit sklad, udělá si to sama, ale pak se diví, že jde velmi špatně odstranit a že její odstranění je poměrně drahé. Druhou častou chybou je, že zákazníci chtějí co největší texty, ale neuvědomí si, že text ne vždy vyjde od místa, kam patří: tedy není důležité řešit výšku, ale délku textu tak, aby byl čitelný v místě, kde bude umístěn.

Přelakování podlah, broušení, brokování a nano technologie

Jak uvedl Jiří Janouš, majitel společnosti J. A. Clean, existuje několik možností, jak zvýšit odolnost značení. Jednou z nich je přelakování, což má nevýhodu v podobě délky realizace. Mezi další patří např. broušení, brokování a nano technologie. Nano technologie perfektně funguje i na jinak problémovou čedičovou dlažbu.

Často firmy řeší, zda nechat aplikovat plnou nebo přerušovanou čáru. Přerušovaná čára by měla být tam, kde ji bude přejíždět manipulační technika. Přes plnou čáru by technika jezdit neměla, což často řeší kontroly zaměřené na bezpečnost práce.

Plná nebo přerušovaná? Přes plnou čáru by vozíky jezdit neměly, což často řeší kontroly zaměřené na bezpečnost práce.

Oblíbené jsou také plošné nátěry. Jakou barvu ale zvolit? Zelená barva je barva bezpečí, jsou tak značeny např. únikové východy. Modrá barva je barva příkazů. Lze dělat i kombinace žluté a modré.

Trendová novinka: UV vytvrzování barev

Na JACademii byly představeny novinky ve značení skladů. Jendou z nich je značení UV SolidLux. Jde o UV vytvrzování barvy.

Další novinkou je FloorBridge, která je využívána při opravě spár. Hovořilo se např. o dilatačních spárách a jejich funkci. Když po spárách začne jezdit manipulační technika, dochází k jejich postupné degradaci. FloorBridge znamená aplikaci pružného prvku do spáry. Je vytvořeno přemostění, díky čemuž spára není tolik náchylná na rázy.

J. A. CLEAN spol. s r.o.

Pavlovice 88 (u Vlašimi)
+420 725 446 692
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pobočka Brno
Zábrdovická 872/9, 615 00 Brno - Židenice

IČ: 24736554
DIČ: CZ24736554
Datová schránka: t63ugk8.