Kam kráčí značení podlah? Dříve si mnoho firem dělalo značení podlah vlastními silami. Dnes je situace jiná, značení si svépomocí dělá málokdo. Značení se aplikuje ručně nebo strojově, strojové značení se vyplácí od tisíce metrů čtverečních v jedné barvě. Aktuálně firma atestuje nové technologie, zatím je blíže nemůže představit. Jedním z trendů je tlak na rychlost realizací.
Časté chyby ve značení
Prezentovány byly časté chyby, se kterými se J. A. Clean setkává. Jednou z nich je aplikace nevhodných pásek, kdy firma chce dočasně vyznačit sklad, udělá si to sama, ale pak se diví, že jde velmi špatně odstranit a že její odstranění je poměrně drahé. Druhou častou chybou je, že zákazníci chtějí co největší texty, ale neuvědomí si, že text ne vždy vyjde od místa, kam patří: tedy není důležité řešit výšku, ale délku textu tak, aby byl čitelný v místě, kde bude umístěn.
Přelakování podlah, broušení, brokování a nano technologie
Jak uvedl Jiří Janouš, majitel společnosti J. A. Clean, existuje několik možností, jak zvýšit odolnost značení. Jednou z nich je přelakování, což má nevýhodu v podobě délky realizace. Mezi další patří např. broušení, brokování a nano technologie. Nano technologie perfektně funguje i na jinak problémovou čedičovou dlažbu.
Často firmy řeší, zda nechat aplikovat plnou nebo přerušovanou čáru. Přerušovaná čára by měla být tam, kde ji bude přejíždět manipulační technika. Přes plnou čáru by technika jezdit neměla, což často řeší kontroly zaměřené na bezpečnost práce.