Skip to main content

Podlahy jako ze škatulky - rozhovor pro MM průmyslové spektrum

19. duben 2023
V loňském posledním vydání MM Průmyslového spektra jsme se v rozhovoru s Jiřím Janoušem, jednatelem společnosti J. A. Clean, věnovali tématu podlah – jak je udělat bezpečné, funkční i krásné. Rozhovor naše čtenáře velmi zaujal, a tak jsme pana Janouše oslovili znovu, aby nás seznámil s podrobnostmi, které se do prvního rozhovoru již nevešly.

MM: Uvědomují si managementy dnešních firem, že podlaha není jen plocha politá betonem, a chápou, proč mají chtít podlahy moderní a dokonalé?

J. Janouš: Za poslední roky se nejen v této oblasti udály velké změny. V průmyslu a logistice se vše zrychluje a čas nikomu nepřebývá, spíše naopak. Proto si firmy čím dál více uvědomují, že pokud mají problémy s podlahou, jsou často omezeny časem, a případné opravy nebo revitalizace jsou za rozběhnutého provozu velkým oříškem.

MM: Aby podlaha nejen hezky vypadala, ale byla také funkční a napomáhala k bezpečnosti provozu, není samozřejmě jednoduchý úkol. Co je podle vašich zkušeností základem pro to, aby výsledek byl opravdu dokonalý?

J. Janouš: Předně vše vychází z očekávání klienta. Pokud my jako dodavatel nevíme budoucí zatížení podlahy nebo jaký bude její účel, těžko můžeme zvolit správné řešení. Existují čisté provozy s lehkou výrobou, nebo naopak těžký průmysl, kde jsou požadavky na podlahy diametrálně odlišné. Za dokonalý výsledek považujeme řešení, které je trvalé a pro zákazníka není zbytečně finančně náročné.

V Sodovkárně Kolín bylo poprvé realizováno značení QR kódů na podlahu. Nikoli běžnými samolepkami, ale vysoce odolným UV nátěrem. (Zdroj: J. A. Clean)

MM: Mohl byste se s našimi čtenáři podělit o zkušenosti z konkrétních firem, kde šlo buď o to, poradit si s nějakým „oříškem“, nebo o realizaci nějaké „vychytávky“? Slyšela jsem například o Sodovkárně Kolín. Co se tam konkrétně realizovalo a proč?

J. Janouš: U tohoto zákazníka jsme poprvé realizovali značení QR kódů na podlahu. Nikoliv však běžnými samolepkami, ale vysoce odolným UV nátěrem. Když vezmeme v potaz, že jednotlivé kódy mají rozměr 9 x 9 cm, přesnost nátěru a jeho aplikace je svým způsobem unikátní. Samolepky na podlaze vydrží dny nebo týdny, ale naše nátěry měsíce, což jsme si testováním v Sodovkárně Kolín my i klient ověřili.

MM: K čemu slouží QR kódy na podlaze? A jak se jejich využívání odrazilo v činnosti sodovkárny?

J. Janouš: Každý QR kód v sobě může obsahovat obrovské množství informací. Na rozdíl od obyčejného textu (např. A01, A02…) toto řešení skýtá pro zákazníky obrovské výhody. Skladníci kódy načítají pomocí čteček a vše se zrychluje. QR kódy zažívají obrovský boom, nicméně nevím zatím o žádné jiné aplikaci, kdy by někdo toto řešení nabízel ve formě barevného nátěru na podlahu. Věřím tedy, že jsme otevřeli nový trh a zájem v logistice bude obrovský.

J. A. CLEAN spol. s r.o.

Pavlovice 88 (u Vlašimi)
+420 725 446 692
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pobočka Brno
Zábrdovická 872/9, 615 00 Brno - Židenice

IČ: 24736554
DIČ: CZ24736554
Datová schránka: t63ugk8.