• Blog

Zrušme podmiňovací způsob!

Přátelé,

ve Wikipedii se o podmiňovacím způsobu píše toto: „způsob, jímž se vyjadřuje, že uskutečnění určitého děje nebo stavu je podmíněno určitými okolnostmi“.

 

podminovaci zpusobPřed pár dny proběhly volby a rozhodně nemám v plánu hodnotit jejich výsledek. Jen mne zaráží účast pouhých 60% tzn. že dva lidé z pěti k volbám nedorazili. Pravděpodobně to jsou právě ti, kteří mají v oblibě podmiňovací způsob. Téměř všude, kde se vyskytuje příliš mnoho „mělo by se“, „bylo by dobré“, „chtělo by to“, se skoro vůbec nic neděje.

Před pár měsíci proběhla mezi mnou (trenérem fotbalového mužstva) a naším fanouškem následující konverzace. „Jirko, nezlob se, ale Michal nemůže hrát předstopera“. „Ok, kdo by ho tedy měl hrát?“. „To je jedno, ale Michal ho prostě hrát nemůže“. „Nezlob se Pepíku, ale někdo ho hrát musí a Tomáše Řepku v Kondraci nemáme, takže ho musí hrát někdo z těch šestnácti hráčů, které u nás máme. Kdo to má podle tebe být?“. „To nevím, ale Michal ho hrát nemůže…….“.

Má smysl s těmito lidmi cokoliv řešit? Podle mého názoru je to ztráta času. Mnohem lepší je trávit čas s lidmi, kteří jsou kreativní a nebojí se vlastní myšlenky obhájit konkrétními činy. Všimli jste si kolik lidí nadává na politiku, na fotbalisty, hokejisty, zastupitele nebo podnikatele? Když se jich ale zeptáte, proč to nedělají sami líp, tak jsou většinou v koncích.

Výborně podobné téma komentovala majitelka společnosti U&SLUNO Marta Nováková. Její citát „Se má v naší společnosti dovolenou“ je naprosto dokonalý.

Až se nám příště do naší komunikace vloudí slovíčko „se“, vzpomeňme si na to.

Před deseti minutami mě napadlo „chtělo by to napsat další blog“. Jsem rád, že to neskončilo u podmiňovacího způsobu……

Jiří Janouš, majitel společnosti

Joomla SEF URLs by Artio
  • J. A. CLEAN spol. s r.o.
  • Pavlovice 88 (u Vlašimi)
  • +420 602 694 934
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • IČ: 24736554
  • DIČ: CZ24736554
  • Datová schránka: t63ugk8.

J. A. CLEAN spol. s r.o. - Copyright © 2018 - created in Zlin by Weboo | Online marketing a tvorba webových stránek


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.